ZPHU STRZESZKOWICE - MEW GIEŁZÓW Witold Chotecki
Wytwarzanie energii elektrycznej
Rzemieślnik
Warunkiem przyjęcia na członka Cechu jest złożenie deklaracji. Deklaracja – pod nieważnością – winna mieć formę pisemną, zostać podpisana przez zainteresowanego, zawierać jego imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz oświadczenie o gotowości do uiszczenia należnych Cechowi składek członkowskich.
Organem uprawnionym do przyjmowania deklaracji jest Zarząd Cechu.
Przyjęcia w poczet członków Cechu może dokonać Zarząd Cechu na podstawie uchwały podjętej po złożeniu deklaracji na piśmie, na swym najbliższym posiedzeniu; przed podjęciem uchwały Zarząd Cechu może przeprowadzić postępowanie wyjaśniające , uzależnić kontynuację postępowania o przyjęcie do Cechu od dokonania przez kandydata określonych czynności prawnych lub faktycznych, zażądać przedstawienia dokumentów lub złożenia wyjaśnień. Uchwałę w sprawie przyjęcia Zarząd Cechu podejmuje na swoim kolejnym posiedzeniu, nie wcześniej jednak niż po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności
mogących mieć znaczenie w sprawie.
O decyzji odmowy przyjęcia na członka Cechu zawiadamia się zainteresowanego w ciągu dwóch tygodni od daty jej podjęcia. Zawiadomienie musi być pisemne zawierać uzasadnienie oraz pouczenie o prawie do odwołania.
Odwołanie od odmownej decyzji służy zainteresowanemu w ciągu 14 dni od daty doręczenia. Odwołanie złożyć należy do Walnego Zgromadzenia , które winno je rozpatrzyć na najbliższym zebraniu, lecz nie później niż w ciągu roku od daty jego złożenia.
Wpisowe: koszt rocznej składki – 360 zł
Miesięczna składka: koszt – 30 zł
Celem działalności Cechu jest ochrona praw i reprezentowanie interesów Członków wobec organów władzy i administracji państwowej, urzędów i instytucji.
Oferujemy szeroki instruktaż i pomoc w zakresie zawierania umów, szkolenia uczniów, zaopatrujemy w obowiązujące regulaminy oraz programy praktycznej nauki zawodu. Wykonujemy nadzór nad przebiegiem przygotowania zawodowego w rzemiośle pracowników młodocianych zatrudnionych w przedsiębiorstwach Członków Cechu.
Równocześnie służymy pomocą w uzyskaniu dyplomów czeladniczych i mistrzowskich. Organizujemy także szkolenia i kursy dla Członków Cechu oraz szkolenia dofinansowane przez Unię Europejską.
Ponadto zajmujemy się także Sporządzaniem wniosków i dokumentacji, związanej z przyznaniem refundacji przez OHP oraz zwrotów kosztów kształcenia z Urzędów Gmin.
Członkowie Cechu maja prawo do:
a) korzystania z pomocy i świadczeń w zakresie określonym w § 2 Statutu;
b) wybierania i wybieralności do organów Cechu;
c) zgłaszania wniosków usprawniających pracę Cechu;
d) wnoszenia odwołań od uchwał i decyzji Zarządu Cechu dotyczących praw
członkowskich do Walnego Zgromadzeni w trybie przepisanym Statutem;
e) obecności podczas rozpatrywania spraw przez nich wniesionych lub ich dotyczących;
f) wglądu do protokołów Walnego Zgromadzeń, sprawozdań roboczych Zarządu
Cechu, protokołów, pism pokontrolnych oraz sprawozdań z wykonywanych zaleceń;
g) uzyskiwania od Zarządu Cechu lub Biura Cechu na zebraniach informacji o działalności Cechu, jego wynikach lub zamierzeniach.
Nie ma prawa wybieralności członek Cechu , który:
a) Został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem Sądu powszechnego;
b) Został pozbawiony praw wybieralności prawomocnym orzeczeniem Sądu Cechowego;
c) Zalega z zapłatą składki cechowej powyżej pół roku mimo pisemnego wezwania jej uregulowanie w dodatkowym terminie.
Członkowie Cechu są obowiązani:
a) przestrzegać prawa, zasad etyki i godności zawodowej oraz zasady współżycia społecznego;
b) stosować się do postanowień statutu oraz decyzji i uchwał organów cechowych;
c) regularnie opłacać składki cechowe w obowiązującej wysokości;
d) poddawać kontroli działalność swojego zakładu w zakresie przestrzegania zasad jego prowadzenia, ze szczególnym uwzględnieniem procesu szkolenia zawodowego pracowników młodocianych;
e) rzetelnie, terminowo i sumiennie wykonywać swoje powinności zawodowe, dbać o jakość usług lub produkcji oraz rozpatrywać rzeczowo zgłaszane w tym przedmiocie reklamacje odbiorców.
Członek Cechu obowiązany jest w ciągu 30 dni zawiadomić Biuro Cechu o zaniechaniu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej lub o przeniesieniu siedziby swego zakładu poza teren działalności Cechu.
Członkostwo w Cechu ustaje na skutek:
a) wystąpienia;
b) wykreślenia;
c) wykluczenia.
Cech Rzemiosł Różnych
ul. 1-go Maja 5
26-500 Szydłowiec
tel. +48 48 617 00 33
e-mail: crr.szydlowiec@wp.pl